خانه / Dlink

Dlink

آموزش تصویری کانفیگ مودم دی لینک (dlink)

– برای ورود به صفحه تنظیمات مودم، عبارت ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ را در آدرس بار مرورگر خود وارد کنید و در صفحه باز شده در مقابل فیلد Username عبارت admin و در مقابل فیلد Password عبارت admin وارد کنید.

– در صفحه باز شده از سربرگ های بالای صفحه گزینه SETUP و از منوی سمت چپ صفحه گزینه Wizard را انتخاب کنید. در میانه صفحه برروی گزینه Setup Wizard کلیک کنید.

#برای تماشای تصاویر در اندازه واقعی برروی آن ها کلیک کنید

 

کانفیگ مودم ADSL

– در صفحه جدید برروی گزینه Next کلیک کنید

کانفیگ مودم D-Link DSL-2740U

 

– در صفحه جدید ظاهر شده می توانید رمز عبور لازم برای ورود به صفحه تنظیمات مودم را تغییر دهید که بصورت پیشفرض عبارت admin برای رمز عبور تعیین شده است. لوزومی ندارد که این رمز عبور را تغییر بدهید، برای گذر از این مرحله می توانید برروی گزینه Skip کلیک کنید اما درصورتی که قصد تغییر پسورد را دارید در مقابل فیلد Current Password رمز عبور فعلی که Admin است را وارد کنید و در مقابل عبارت های New Password و Confirm Password رمز عبور جدید مورد نظرتان را وارد کنید.

 

آموزش کانفیگ مودم adsl

 

– در این صفحه باید منطقه زمانی کشور خود را انتخاب کنید بنابراین از منوی Time Zone عبارت (GMT+03:30) Tehran را انتخاب کنید اما اگر از وسایل ساخت شرکت Apple مانند آیفون، آیپاد و… استفاده می کنید بهتر است منطقه زمانی ایالات متحده را انتخاب کنید. در انتها برروی گزینه Next کلیک کنید.

 

آموزش کانفیگ D-Link DSL-2740U

– در صفحه جدید از منوی Country نام Iran را نتخاب کنید، از منوی Internet Service Provider باید نام ارائه دهنده اینترنت خود را انتخاب کنید اما درصورتی که نام شرکت مورد نظرتان در لیست موجود نبود گزینه Others را انتخاب کنید در اینصورت باید مقادیر VPI و VCI را بصورت دستی وارد کنید.

معمولا هر ISP مقادیر خاص خود را برای VPI و همچنین VCI دارند برای نمونه شرکت های آسیاتک، پارس آنلاین، های وب، داتک و شاتل از VCI=35 و VPI=0 و مخابرات در اکثر استان ها VCI=35 و VPI=0 و در بعضی از استان ها VCI=100 و VPI=0 و گاهی VCI=81 و VPI=8 استفاده می کنند. اگر از مقادیر VPI و VCI مطلع نیستید بهتر است با شرکت خدمات دهنده اینترنتتان تماس بگیرید.

 

از گزینه Protocol باید نوع اتصال مودم به اینترنت را مشخص کنید:
# برای تنظیم مودم بصورت اتوماتیک (برای اتصال به اینترنت نیازی به ساختن کانکشن نیست و مودم پس از روشن شدن بصورت خودکار به اینترنت متصل می شود) گزینه PPPoE را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه یک بخش جدید با نام PPPoE به صفحه اضافه خواهد شد، در این بخش باید نام کاربری و رمز عبور لازم برای اتصال به اینترنت را وارد کنید. معمولا این مقادیر را معمولا شرکت ارائه دهنده ADSL در هنگام بستن قرار داد با کاربرانش در اختیارشان قرار می دهد. پس از وارد کردن این اطلاعات برروی گزینه Next کلیک کنید.
# برای تنظیم مودم بصورت کانکشنی (برای اتصال به اینترنت لازم است تا کانکشن اینترنت بسازید) گزینه Bridge را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه نیازی به وارد کردن اطلاعات دیگری نیست. در انتهای صفحه برروی گزینه Next کلیک کنید.

 

آموزش تنظیم مودم Adsl

 

– این مرحله مربوط به تنظیمات WiFi مودم است:
#Enable Your Wireless Network: از این بخش می توانید شبکه وایرلس مودم خود را خاموش/روشن کنید بنابراین تیک این گزینه را فعال کنید.
#Wireless Network Name (SSID): از این بخش می توانید نام شبکه WiFi خود را انتخاب کنید. شبکه WiFi مودم شما در سایر دستگاه ها از جمله گوشی های موبایل و تبلت با این نام شناخته می شود.
#Visibility Status: این گزینه امکانی را فراهم می کند تا بتوان شبکه WiFi را از دید دستگاه های مختلف مخفی نگه داشت اما این بدان معنی نیست که شبکه وای فای خاموش شده است بلکه با انتخاب گزینه Invisible می توانید نام شبکه وایرلس خود را از دید دستگاه های مختلف مخفی نگهدارید بنابراین هنگامی که گوشی های موبایل، تبلت و لپ تاپ در بین شبکه های WiFi موجود جستجو می کنند نمی توانند شبکه WiFi مودم شما را بیابند اما با وارد کردن دستی اطلاعات شبکه وایرلس مودم خود از آن استفاده کنید. اگر دوست دارید که نام WiFi مودم شما از دید سایر وسایل مخفی نماند گزینه Visible را انتخاب کنید.
#Security Level: از این بخش می توانید سطح امنیتی شبکه WiFi خود را مشخص کنید بنابراین بهتر است آن را در بالاترین سطح ممکن یعنی WPA2-PSK قرار دهید. با انتختاب این گزینه، بخش WPA2 Pre-Shared Key فعال خواهد شد، از این بخش می توانید رمز عبور شبکه WiFi مودم خود را انتخاب کنید (این رمز عبور نباید کمتر از ۸ کارکتر باشد).

در انتها و پس از وارد کردن تمامی اطلاعات لازم برروی گزینه Next کلیک کنید.

آموزش تصویری کانفیگ و تنظیم D-Link DSL-2740U

 

– در این صفحه می توانید مختصری از تمامی اطلاعاتی را که در ۴ مرحله پیش وارد کرده اید را مشاهده کنید. درصورتیکه اطلاعات صحیح هستند برروی گزینه Apply کلیک کنید. با انتخاب این گزینه تنظیمات مربوطه اعمال می شوند و پس از خاموش/روشن شدن(ریست شدن) مودم می توانید از آن استفاده کنید.

داده پردازان نیک نام ققنوس پارس